Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Galeria Rusz na Śląsku! – inspirująca wystawa prac artystycznych w przestrzeni miejskiej

Od 1 lipca niekonwencjonalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego pn. „Miasto Marzeń” gości w Katowicach i Aglomeracji Śląska. Pierwsze prace mogliśmy oglądać w maju i czerwcu przy głównych drogach kraju – na trasach wjazdowych z Grudziądza, Świecia, Katowic i Dąbrowy Górniczej.

Toruńscy artyści Joanna Górska i Rafał Góralski stworzyli cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe. Prace w lipcu i sierpniu można oglądać w Katowicach i Aglomeracji Śląska na bilbordach i citylightach. Wystawa zakończy się 31 sierpnia 2018 roku.

Jesteś zmęczony miejskim hałasem, pędem i zabieganiem? Masz skołatane nerwy i masz dosyć codziennych, monotonnych zajęć? Nie masz czasu, by się zatrzymać i złapać drugi oddech? Cóż, może to oznaczać tylko jedno – że nadszedł czas, by zrobić sobie przerwę i pomarzyć. Zapytasz, czy masz prawo zatrzymać się i zacząć marzyć. Przecież powinieneś pędzić, wspinać się po kolejnych szczeblach kariery, gonić za kolejnymi sukcesami. No cóż, jest dobra wiadomość – bez marzeń nie ma genialnych pomysłów ani prawdziwych sukcesów. Jeszcze niedawno marzycieli nazywano lekkoduchami, marnującymi czas i śniącymi o niebieskich migdałach. Zaczęło się to zmieniać wraz z przeciążeniem człowieka nadmiarem bodźców i zmęczeniem, spowodowanym szalonym tempem życia we współczesnym świecie. Coraz bardziej doceniamy spokój, życie „slow”, czyli na zwolnionych obrotach i czas na marzenia. Najnowsze badania na temat kreatywności pokazują, ze najlepsze pomysły i genialne odkrycia pojawiają się w czasie błądzenia myślami, czyli właśnie w czasie snucia marzeń.

 

 

Marzyć, Galeria Rusz, Katowice 2018

 

Bez kreatywnych działań marzycieli i ich „szalonych” pomysłów nie byłoby postępu. To właśnie marzyciele byli motorami wielkich odkryć geograficznych, twórcami większości wynalazków i najwartościowszych dzieł sztuki – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – My, Torunianie mamy szczęście, w końcu w naszym mieście urodził się jeden z największych marzycieli na świecie – Mikołaj Kopernik. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, bierzmy z niego przykład.

 

Czas, Galeria Rusz, Katowice 2018

 

Dla nas Toruń jest idealnym miejscem, by marzyć. Ale jesteśmy pewni, że marzyć można wszędzie – podsumowuje Joanna Górska. Za pośrednictwem eksponowanych prac chcemy podzielić się z mieszkańcami Śląska naszymi marzeniami. Zachęcić ich, by zobaczyli w swoim mieście miasto marzeń albo przyjechali do nas, do Torunia. I tu znaleźli miejsce i czas na marzenia. Bo one inspirują, dodają siły i energii do kreatywnych działań i ekscytującego życia.

 

Miejsce, Galeria Rusz, Katowice 2018

 

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń

 

 

Partnerzy i patroni medialni projektu

 

 

Do góry