Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

2019

Projekt wystawy pt. „Powołanie” został zrealizowany w grudniu 2019 z okazji obchodów „Dni Grzegorza Ciechowskiego” w Toruniu. Galeria Rusz przygotowała wystawę prac inspirowanych twórczością Ciechowskiego na autobusie MZK i bilbordach.

Artyści skupili się na zagadnieniu powołania, roli, jaką każdy z nas ma do odegrania na tym świecie. Zarówno artyści tak wybitni jak Grzegorz Ciechowski, jak i zwykli obywatele (bez inicjałów GC) mają jakąś misję do wykonania i powołani są do jakichś celów. Warto zastanowić się, po co jesteśmy na tym świecie, jaki cel nam w życiu przyświeca i jakie jest nasze powołanie, niekoniecznie to pisane przez duże P. Dobrym pretekstem do tego są Dni Grzegorza Ciechowskiego i jego twórczość.

Powołanie ma tak samo artysta, który z jednej strony stara się zrozumieć siebie i rzeczywistość, a z drugiej wyraża to w swoich dziełach, jak i każdy z nas – można mieć powołanie do bycia lekarzem, nauczycielem, ale i piekarzem i piec dobre chleby – opowiada o projekcie Joanna Górska. – Odbiorca z kolei wykorzystuje to dzieło wytworzone przez artystę na swój użytek – do pogłębienia rozumienia siebie, innych ludzi, rzeczywistości, do poszukiwania głębszego sensu. Warto byśmy pochylali się nad wartościową sztuką, bo „namawia nas” ona do głębszej refleksji, do głębszego przyjrzenia się nam samym i mechanizmom, które zarządzają naszym życiem indywidualnym i zbiorowym.

Prace artystów z Galerii Rusz były eksponowane w przestrzeni publicznej Torunia i Warszawy od 1 do 31 grudnia 2019 r.:

  • ekspozycja prac w Toruniu:
    • autobus MZK
    • bilbordy przy ulicy: Szosa Chełmińska/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego
  • ekspozycja pracy w Warszawie na 3 bilbordach w różnych punktach miasta

Prace artystów z Galerii Rusz były eksponowane na bilbordach w przestrzeni publicznej Torunia i Warszawy przez cały grudzień 2019 r.

Projekt był realizowany w ramach „Dni Grzegorza Ciechowskiego”.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń

Zdolności, Galeria Rusz, Toruń

 

 

 

 

 

 

Inspiracja, Galeria Rusz, Toruń

 

 

 

Powołanie, Galeria Rusz, Toruń

 

Wiara, Galeria Rusz

 

Do góry