Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

2018

Projekt pt. „Jasne pasy” został zrealizowany w grudniu 2018 z okazji obchodów „Dni Grzegorza Ciechowskiego” w Toruniu. Galeria Rusz przygotowała wystawę prac inspirowanych twórczością Ciechowskiego na autobusie MZK i bilbordach.

W zeszłym roku artyści stworzyli prace, zestawiając ze sobą pasy kolorowe i czarno-białe, tym samym przeciwstawili sobie wizję czarno-białego, sztywnego systemu z wizją rzeczywistości różnokolorowej, wielowymiarowej, indywidualnej. W tym roku twórcy swoją uwagę skupili wyłącznie na jasnych pasach. Na fladze Republiki widnieją czarno-białe pasy. Można je traktować jako metaforę życia i rzeczywistości, która ma ciemne i jasne strony – opowiadał o projekcie Rafał Góralski. – To kwestia naszego wyboru, czy skupimy się na jasnych czy ciemnych pasach.

W życiu Grzegorza Ciechowskiego, tak jak i każdego z nas przeplatały się ze sobą jasne i ciemne pasy. Jeśli skupimy się wyłącznie na trudach, niepowodzeniach i przeciwnościach, trudno nam będzie być szczęśliwymi, cieszyć się życiem i je doceniać. Ciechowski jest przykładem na to, że warto dostrzegać jasne strony życia i mimo trudności dalej robić to, co się kocha.

Prace artystów z Galerii Rusz były eksponowane w przestrzeni publicznej Torunia i Warszawy od 1 do 31 grudnia 2018 r.:

  • ekspozycja prac w Toruniu:
    • autobus MZK
    • bilbordy przy ulicy: Szosa Chełmińska/Targowisko i Wały gen. Sikorskiego
  • ekspozycja pracy w Warszawie na 3 bilbordach w różnych punktach miasta

Prace artystów z Galerii Rusz były eksponowane na bilbordach w przestrzeni publicznej Torunia i Warszawy przez cały grudzień 2018 r.

Projekt był realizowany w ramach „Dni Grzegorza Ciechowskiego”.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń

Jasność i ciemność, autobus MZK, Toruń

Pasy, bilbord, Toruń / Wały gen. Sikorskiego

Istotne, bilbord, Toruń / Szosa Chełmińska

Jasność, bilbord, Warszawa 2018

 

Do góry