Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Instalacja Lubię

Projekt objazdowej interaktywnej instalacji artystycznej „LUBIĘ” polegał na prezentowaniu wielkich, kolorowych litery, składających się na słowo LUBIĘ. Litery były trójwymiarowe, wysokie na 2,20 m, a ich łączna szerokość dochodziła do 10 m. Były eksponowane w Bydgoszczy, Toruniu, Inowrocławiu i Kruszwicy. Akcja rozpoczęła się 1 czerwca 2015 w Toruniu, przed Urzędem Marszałkowskim, a następnie została powtórzona w 4 miastach naszego regionu.

Artyści z Grupy Galeria Rusz zaprosili mieszkańców naszego województwa do współtworzenia słowa LUBIĘ. Uczestnicy mieli do wyboru różne hasła: lubię moje miasto, moje życie, by sobą, tu być, moich przyjaciół, moją rodzinę, moją pracę. Dzięki nim mogli wyrazić to, co ma dla nich znaczenie, na co chcieliby poświęcać czas, na czym chcieliby skoncentrować swoją pozytywną energię. Mogli też stworzyć swoje własne hasła i umieścić je na literach słowa LUBIĘ.

W wyniku przeprowadzonych akcji powstał niepowtarzalny obraz tego, co mieszkańcy naszego regionu lubią, co jest dla nich ważne, w co chcą się angażować. Najchętniej wybieranym hasłem było „lubię moją rodzinę”, następne w kolejności było hasło „lubię moich przyjaciół”, „być sobą” i „tu być”. Na literach pojawiły się również odpowiedzi pisane własnoręcznie – i tak, najmłodsi uczestnicy akcji pisali, że lubią klocki, bawić się, wakacje, św. Mikołaja, zwierzęta (psy, koty, pająki, konie), śpiewać, tańczyć, grać. Nieco starsi zapisali, że lubią spędzać czas z rodziną, morze, góry, patrzeć w gwiazdy itd. W sumie, w przeprowadzonych akcjach udział wzięło ponad 700 osób.

 

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Toruń / Urząd Marszałkowski

 

 

 

Bydgoszcz / Filharmonia Pomorska

 

 

 

Toruń / Nowy Rynek / Śniadanie na trawie

 

 

 

 

Inowrocław / Park Solankowy

 

Kruszwica / Gimnazjum nr 1

 

 

 

 

Toruń / Urząd Marszałkowski

Do góry