Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Miasto marzeń

„Miasto Marzeń” to niekonwencjonalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała zorganizowana w 2018 roku. Artyści na 4 miesiące zamienili przestrzeń publiczną Polski w wielką galerię sztuki, swoje prace pokazywali od maja do czerwca na nośnikach motorway zlokalizowanych przy trasach wjazdowych z Grudziądza, Świecia, Katowic i Dąbrowy Górniczej, a od lipca do sierpnia w Katowicach i Aglomeracji Śląskiej.

Toruńscy artyści stworzyli cykl inspirujących prac o marzeniach, bez których życie byłoby smutne i nieciekawe.  Bez kreatywnych działań marzycieli i ich „szalonych” pomysłów nie byłoby postępu. To właśnie marzyciele byli motorami wielkich odkryć geograficznych, twórcami większości wynalazków i najwartościowszych dzieł sztuki – opowiada o projekcie Rafał Góralski. – My, Torunianie mamy szczęście, w końcu w naszym mieście urodził się jeden z największych marzycieli na świecie – Mikołaj Kopernik. Dla niego nie było rzeczy niemożliwych, bierzmy z niego przykład.

Dla nas Toruń jest idealnym miejscem, by marzyć. Ale jesteśmy pewni, że marzyć można wszędzie – podsumowuje Joanna Górska. Za pośrednictwem eksponowanych prac chcemy podzielić się z mieszkańcami Śląska naszymi marzeniami. Zachęcić ich, by zobaczyli w swoim mieście miasto marzeń albo przyjechali do nas, do Torunia. I tu znaleźli miejsce i czas na marzenia. Bo one inspirują, dodają siły i energii do kreatywnych działań i ekscytującego życia.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Toruń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do góry