Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Nasz czas

„Nasz czas” to wystawa zrealizowana przez Galerię Rusz w czerwcu i lipcu 2020 roku. Artyści za pośrednictwem wystawy zapraszali Torunian do wspólnego świętowania okrągłej rocznicy 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Twórcy skupili się na refleksji nad czasem i tym w jaki sposób wykorzystujemy czas, który został nam dany.

Nasi rodacy 100 lat temu dobrze wykorzystali swój czas. Dzięki ogromnemu wysiłkowi zbiorowemu Toruń został przyłączony do Wolnej Polski. Ówcześni ludzie zjednoczyli się wokół tak ważnej sprawy i idei i mimo bardzo wielu trudności dokonali tego, że my teraz żyjemy w wolnym kraju, mówimy po polsku, cieszymy się z naszego samostanowienia i polskości.

Pojawia się pytanie czy my dobrze wykorzystujemy nasz czas? Czy my, jako pokolenie, które ma właśnie swój czas tak dobrze go wykorzystujemy jak pokolenie, które było tu 100 lat temu i przyczyniło się do tego, że Toruń został przyłączony do macierzy? Warto zainspirować się tym, co wydarzyło się 100 lat temu, odświeżając to ważne, zbiorowe doświadczenie i przełożyć to na obecny, trudny dla nas wszystkich czas.

Prace artystów były eksponowane w czerwcu na autobusie komunikacji miejskiej, a w lipcu na citylightach umieszczonych w różnych punktach miasta.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do góry