Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

Toruń – miasto inspiracji

Toruń – miasto inspiracji to niekonwencjonalna wystawa prac artystycznych Joanny Górskiej i Rafała zrealizowana latem 2019 roku. Artyści na 2 miesiące (lipiec i sierpień) zamienili przestrzeń miejską Trójmiasta w ogromną galerię sztuki, pokazując swoje prace promujące Toruń na citylightach i bilbordach.

Współczesny świat potrzebuje nowych pomysłów i idei jak nigdy dotąd – opowiada Rafał Góralski. – Potrzebuje kreatywnych ludzi i przełomowych odkryć, które popchną świat do przodu. Toruń ma szczęście, bo tu urodził się jeden z największych odkrywców na świecie – Mikołaj Kopernik, który popchnął świat do przodu na wielką skalę. Dlatego Torunianie są dumni z dziedzictwa kulturowego swoich przodków i przełomowych w dziejach świata odkryć w astronomii, które do dzisiaj inspirują. Współczesny świat potrzebuje właśnie takich ludzi jak on, by znaleźć nowe, przełomowe rozwiązania, by żyło nam się lepiej.

Galeria Rusz zainspirowana dokonaniami genialnego torunianina, namawiała mieszkańców Trójmiasta za pośrednictwem swoich prac, do przewrotu kopernikańskiego… w myśleniu. Zapraszała do poszukiwania nowatorskich idei i rozwiązań, które pomogą nam spojrzeć na świat w nowy sposób, dostrzec jego bezcenność oraz zadbać o jego przyszłość i przetrwanie – dla dobra nas samych i pokoleń, które przyjdą po nas. Artyści zapraszali też do odwiedzenia Grodu Kopernika, bo gdzie indziej jak nie w Toruniu można znaleźć inspirację w sztuce i kulturze obecnej tu na każdym kroku.

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do góry