Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

2016

W ramach mobilnej wystawy pt. „Lubimy tu być razem” w dniach 4-11 czerwca 2016 roku, zaprezentowaliśmy w Bydgoszczy, Włocławku, Toruniu, Wąbrzeźnie, Chełmnie, Koronowie, Nakle nad Notecią i Żninie 10 niezwykłych prac autorstwa artystycznej grupy Galeria Rusz (Joanna Górska i Rafał Góralski). Był to niezwykły objazd obrazów, prowokujących do myślenia i refleksji. Zachęcaliśmy mieszkańców województwa, by świadomie dostrzegli swoje miejsce zamieszkania, swoich sąsiadów i bardziej ich polubili. Razem chcemy tworzyć zgodną wspólnotę, gdyż tylko w ten sposób możemy budować silny, nowoczesny region i rozwijać innowacyjną gospodarkę.

Artyści w swoich pracach pokazali, że razem możemy więcej. Możemy zmieniać nasze otoczenie, kształtować wspólną przyszłość, tworzyć własną historię. Współczesny, konsumpcyjny świat promuje indywidualizm. Zachęca do podkreślania swojej odrębności, skupiania się na sobie, realizowania własnych celów. Wmawia nam, że możemy być samowystarczalni, że nie potrzebujemy innych ludzi, by być szczęśliwi. To złudna wizja. Funkcjonujemy w społeczeństwie i inni ludzie są nam niezbędni, by dobrze żyć, pracować i się rozwijać.

Wystawie towarzyszyły warsztaty bilbordowe pt. „Co nas cieszy i zachwyca?”. Głos oddaliśmy najmłodszym mieszkańcom województwa. Uczniowie szkół podstawowych z Wąbrzeźna, Chełmna, Koronowa, Nakła n. Notecią i Żnina włączyli się w tworzenie mobilnego bilbordu. Ich zadanie polegało na tym, by na specjalnie zaprojektowanym przez artystów bilbordzie napisać lub narysować to co ich cieszy i zachwyca. W ten sposób powstało 5 fantastycznych prac, zawierających piękne rysunki i inspirujące hasła. Dzieci z naszego województwa cieszy i zachwyca m.in. czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, wspólne zabawy, podróżowanie, malowanie, czytanie książek, dinozaury, wakacje i wiosna itd. Prace uczestników były prezentowane wraz z mobilną wystawą.

Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 

 

Włocławek 2016

 

Zmieniać, bilbord mobilny, 2016

 

Coś stworzyć, bilbord mobilny, 2016

 

Wygrana, bilbord mobilny, 2016

 

Toruń 2016

 

Lepszy świat, bilbord mobilny, 2016

 

Więzi, bilbord mobilny, 2016

 

Pochodnia, bilbord mobilny, 2016

 

 

Przyszłość, bilbord mobilny, 2016

 

Więcej życia, bilbord mobilny, 2016

 

Albo albo, bilbord mobilny, 2016

 

Toruń 2016

 

Wąbrzeźno 2016

 

Warsztaty bilbordowe w Wąbrzeźnie

 

 

 

 

Warsztaty bilbordowe w Chełmnie

 

 

 

 

Warsztaty bilbordowe w Koronowie

 

 

 

 

 

Warsztaty bilbordowe w Żninie

 

 

 

Do góry