Wykorzystujemy symbol współczesnego świata konsumpcji jakim jest nośnik bilbordowy i zamieniamy go w symbol namysłu, refleksji i głębszego spojrzenia na samych siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość.

2018

Artyści z toruńskiej Galerii Rusz już po raz 5 ruszyli w trasę po województwie kujawsko-pomorskim. Objazd mobilnej wystawy odbył się w dniach 1-7 czerwca 2018. Na mobilnych bilbordach zaprezentowali 10 niepowtarzalnych prac, które odwiedziły większe i mniejsze miejscowości naszego regionu – Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Inowrocław, Radziejów i Szubin. W tym roku hasłem przewodnim wystawy było hasło „Piękno jest tu”. Twórcy Joanna Górska i Rafał Góralski postanowili skoncentrować się na zagadnieniu piękna, tego które jest wokół nas, a na które zwykle nie zwracamy uwagi. Nasze życie toczy się w coraz szybszym tempie. Trudno nam nadążyć za zmieniającymi się w błyskawicznym tempie modami, trendami, zjawiskami i technologiami. Przytłoczeni informacjami, zapatrzeni w globalny świat, zafascynowani tym, co gdzieś daleko i wpatrzeni w ekrany komórek nie dostrzegamy i nie cenimy tego, co w pobliżu, tego, co za oknem. Pędzimy przez świat w coraz większym tempie, zmęczeni i przytłoczeni gigantyczną falą bodźców, docierających do nas każdego dnia. Jak w transie, ciągle przyspieszamy, a przecież warto zatrzymać się, rozejrzeć wokół i docenić to, co mamy. Czy potrafimy dostrzec piękno wokół nas, to znajdujące się tuż za rogiem? Czy potrafimy dostrzec piękno w otaczających nas ludziach i ich historiach, w architekturze i sztuce, krajobrazie i naturze? Warto otworzyć się na to, co dookoła, przyjrzeć się uważnie i dać się oczarować – dostrzec piękno w najbliższej okolicy!

Wystawie towarzyszyły warsztaty pt. „Wewnętrznie piękny człowiek”. Głos oddaliśmy najmłodszym mieszkańcom województwa. Uczestnicy akcji zapisywali na jeżdżącym bilbordzie swoje odpowiedzi na pytanie „Co oznacza bycie wewnętrznie pięknym człowiekiem?”.  Dzieci wykazały się mądrością i kreatywnością ujmując w prostych słowach ważne treści, ich zdaniem wewnętrznie piękny człowiek to ktoś: dobry dla siebie i innych, rozwijający pasje, szanujący innych, dbający o świat, cieszący się życiem i tym co go spotyka, nie rani innych, jest lojalny, przyjacielski, współczujący, pomocny i sumienny. W warsztatach brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu, Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie i Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku.

 

 

Wystawa mobilna „Piękno jest tu!”, Toruń 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa mobilna „Piękno jest tu!”, Szubin 2018

 

Warsztaty bilbordowe pt. „Wewnętrznie piękny człowiek”, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie

 

 

 

 

 

Wystawa mobilna „Piękno jest tu!”, Inowrocław 2018

 

 

Warsztaty bilbordowe pt. „Wewnętrznie piękny człowiek”, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu

 

 

 

 

Wystawa mobilna „Piękno jest tu!”, Radziejów 2018

 

Warsztaty bilbordowe pt. „Wewnętrznie piękny człowiek”, Miejski Zespół Szkół w Radziejowie

 

 

 

 

 

Wystawa mobilna „Piękno jest tu!”, Włocławek 2018

 

 

Warsztaty bilbordowe pt. „Wewnętrznie piękny człowiek”, Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

 

Do góry